logo

Wystawa "Komputery minionej epoki"

W ostatnią niedzielę sierpnia zakończyła się wystawa „Komputery minionej epoki – Retrokomputery.pl” organizowana w Środowiskowym Ośrodku Kultury w Ogrodzonej w dniach 25 – 28 sierpnia br.

Na wystawie można było zobaczyć najpopularniejsze komputery produkowane od wczesnych lat 80-tych aż do pierwszej połowy lat 90-tych. Między innymi znakomite w owym czasie modele Atari, Commodore, Amigi , PC-ty i inne ciekawe egzemplarze. Ciekawostką były również komputery polskiej produkcji produkowane w latach 1983 – 1986 na potrzeby szkolnych i uczelnianych pracowni.

Celem wystawy było pokazanie młodemu pokoleniu kawałka historii, natomiast starszym umożliwienie sentymentalnej podróży do przeszłości i myślę, że udało się to zrealizować czego dowodem była liczna frekwencja i ciekawi goście.

Dla wszystkich zainteresowanych tematyką historii komputerów zapraszam już niedługo do wirtualnego muzeum pod adresem www.retrokomputery.pl .
Serdeczne podziękowania portalom OX.pl i GazetaCodzienna.pl za promocję wydarzenia, oraz Urzędowi Gminy w Dębowcu za udzielenie wsparcia finansowego.

Bolesław Ciemała

Link do materiału wideo z wystawy:
http://www.youtube.com/watch?v=w5mUB7u_9Vo