Parafia zaprasza na nabożeństwa w każdą niedzielę o godz. 8.30
Spotkania młodzieżowe w każdą sobotę o godz. 18.00

Filiał kościoła w Ogrodzonej podlega parafii ewangelicko-augsburskiej w Cieszynie.

Historia kościoła ma swój początek w 1873 roku, kiedy to gospodarz Jan Broda przekazał parcelę pod cmentarz ewangelicki, na którym pierwszy pogrzeb odbył się w roku 1877. Do postawionej tu „marowni” dobudowano wieżę, na której założono dzwon, który poświęcono 13 listopada 1923 r. 29 stycznia 1939 r. podjęto uchwałę o powiększeniu marowni, ale ze względu na wybuch II wojny światowej planów nie zrealizowano. Filiał po trudnym okresie wojennym rozpoczął działalność w dniu Zwiastowania Marii Pannie, święta obchodzonego niegdyś przez cieszyńskich ewangelików w dniu 25 marca 1946 r. W Pamiątkę Umarłych, 1 listopada 1976 r ks. konsenior Tadeusz Terlik z Goleszowa, w asyście ks. proboszcza Jana Nogi ze Skoczowa i ks. Jana Grossa, dokonał poświęcenia rozbudowanej kaplicy i nowego ołtarza.

Za staraniem miejscowej Rady Parafialnej w roku 2005 parafia w Cieszynie podjęła się dzieła budowy nowego kościoła filialnego w Ogrodzonej, a już 3 września 2006 roku zwierzchnik diecezji cieszyńskiej ks. bp  Paweł Anweiler dokonał aktu poświęcenia nowo wybudowanego kościoła.
W 2009 roku miejscowy artysta Pan Andrzej Klimowski podarował kościołowi wykonany z wielką pieczołowitością krucyfiks, który zdobi ołtarz tego kościoła.