Miło nam poinformować, że wniosek Gminy Dębowiec o dofinansowanie projektu Edukacja = lepsza praca ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pozytywnie przeszedł wszystkie etapy oceny i otrzymał dofinansowanie na jego realizację w wysokości niemal 50.000 zł.

Celem projektu Edukacja = lepsza praca jest pobudzenie aktywności mieszkańców Gminy Dębowiec do podejmowania działań na rzecz edukacji oraz zwiększenie ich wykształcenia w zakresie języków obcych oraz informatyki.
Projekt obejmuje organizację bezpłatnych kursów komputerowych dla początkujących i zaawansowanych kończących się uzyskaniem certyfikatu ECDL (European Computer Driving Licence) - Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych oraz kursów języka angielskiego dla początkujących i średnio zaawansowanych. Zajęcia komputerowe będą prowadzone w Centrum Kształcenia na Odległość w Ogrodzonej, natomiast zajęcia językowe odbędą się w Gminnym Centrum Kultury w Łączce.

Termin zapisów na poszczególne kursy mija 31 stycznia 2009 r.
Kursy rozpoczną się w marcu br.

Szczegółowych informacji udziela Błażej Żebrok pod numerem tel. 033 853 38 81
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: www.debowiec.cieszyn.pl