W niedzielę 4-go lipca Stowarzyszenie Organizacji Społecznych „INICJATYWA” w Ogrodzonej zorganizowało I Rajd Turystyczno Krajoznawczy. Po dwóch nie udanych terminach z powodu niekorzystnej aury, ostatnia niedziela była wręcz dniem wymarzonym
na tego typu imprezę.

Naszym celem było zdobycie Czantorii. Około trzydziestu mieszkańców naszej gminy, w tym sporo dzieci wsiadło o godz. 10-tej w Ogrodzonej do wynajętego autokaru, aby udać się do Lesznej Górnej. Tam z pod schroniska pod Tułem cała grupa dzielnie pokonała szlak na Małą i Wielką Czantorię. Na Wielkiej Czantorii był czas na odpoczynek. W czasie odpoczynku można było zjeść posiłek zapewniony przez organizatorów. Była przepiękna widoczność, więc niektórzy skorzystali z Czeskiej wierzy widokowej, a maluchy pojeździły wierzchem na kucyku. Po takim odpoczynku wszyscy zeszli ze szczytu Wielkiej Czantorii na polanę Stokłosica, gdzie znowu czekało wiele atrakcji, a przede wszystkim tor saneczkowy, park linowy, przepiękne sokoły i zjazd kolejką linową do Ustronia Polany. Tam o 17.30 czekał już autokar, który przywiózł trochę zmęczonych, ale zadowolonych wycieczkowiczów z powrotem do Ogrodzonej.

Całe przedsięwzięcie mogło się odbyć dzięki funduszom naszego stowarzyszenia i wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Dębowiec.
Pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia.

Prezes Stowarzyszenia
Mirosław Gajdacz