W sobotę 2-go maja 2009 roku Stowarzyszenie Organizacji Społecznych "INICJATYWA" w Ogrodzonej zorganizowało dla mieszkańców Ogrodzonej i wsi ościennych gminy Dębowiec "II RODZINNY RAJD ROWEROWY TURYSTYCZNO KRAJOZNAWCZY" pod hasłem: "BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE".

W tym roku ilość uczestników oraz pogoda, mile zaskoczyła. Uzbierało się aż 40-tu amatorów czynnego wypoczynku, czyli 100% więcej niż w roku ubiegłym. Na starcie każdy uczestnik rajdu otrzymał kamizelki i inne gadżety odblaskowe przydatne do bezpiecznej podróży rowerem, zgodnie z hasłem tej imprezy. Najliczniejsza rodzina otrzymała kask rowerowy. Dzięki uprzejmości Biura Informacji Turystycznej w Cieszynie każdy uczestnik otrzymał różnego rodzaju foldery promujące atrakcje turystyczne, trasy, ścieżki i szlaki turystyczne naszego regionu. Trasa wiodła z Ogrodzonej przez Kisielów, Godziszów, Goleszów do Izby Regionalnej Państwa Brzezinów w Cisownicy. Tam na półmetku trasy uczestnicy rajdu zostali poczęstowani ciastem, kiełbasą z grilla i napojami.

Całe przedsięwzięcie mogło się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Dębowiec oraz sponsorom: Firmie "DOMBUD" i Firmie "B&B  Łukasz Bulandra" z Ogrodzonej. Stowarzyszenie oraz uczestnicy rajdu, za ten gest serdecznie dziękują. Zdaniem uczestników wycieczki, impreza była udana i już zapowiedzieli uczestnictwo w następnym rajdzie.

Jeszcze apel dla uczestników rajdu. Niech te kamizelki odblaskowe nie zawisną w szafach na wieszakach. Dla niektórych wydają się śmieszne i nie twarzowe, lecz tym, którym życie jest cenne będą to życie chronić i będą do twarzy.
Pamiętaj! Życie masz jedno!

Prezes Stowarzyszenia
Mirosław Gajdacz

{gallery}gallery/rajd_rowerowy1{/gallery}