W dniach 20.09 - 30.09.2009 r. w Środowiskowym Ośrodku Kultury odbył się Turniej Tenisa Stołowego organizowany przez Stowarzyszenie Organizacji Społecznych "Inicjatywa" w Ogrodzonej.

Uczestnicy rozgrywali mecze na trzech stołach do tenisa w godzinach otwarcia ŚOK. Udział wzięło 8 osób w dwóch kategoriach wiekowych. Zwycięzcą wśród seniorów został Włodzimierz Świątek, na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Olszar, a zanim Marian Staniek.
W grupie juniorów zwycięzcą okazał się Mateusz Gajdacz pokonując Patrycję Kozieł, która zajęła drugie miejsce. Trzecie miejsce zajął Adrian Staniek.
9 października odbyło się zakończenie turnieju gdzie zostały wręczone dyplomy i puchary dla obu grup.

Serdeczne podziękowania dla Kółka Rolniczego w Ogrodzonej za udostępnienie sali na potrzeby rozgrywek.