W dniach od 16 do 18 lipca 2010 roku w Środowiskowym Ośrodku Kultury w Ogrodzonej został rozegrany trzeci już z kolei Towarzyski Turniej Bilardowy organizowany przez Stowarzyszenie Organizacji Społecznych „Inicjatywa” w Ogrodzonej oraz Kółko Rolnicze w Ogrodzonej przy dofinansowaniu przez Urząd Gminy w Dębowcu.

Celem turnieju było zapewnienie młodzieży naszej gminy aktywnego spędzenia czasu w okresie wakacyjnym, a także poznanie zasad i tajników gry w bilard według oficjalnych przepisów Polskiego Związku Bilardowego.

Turniej odbył się na zasadach odmiany 8 bil. Po przeprowadzeniu kwalifikacji do gry pucharowej, ośmiu najlepszych uczestników rozpoczęło mecze do trzech wygranych partii. Emocjonujące rozgrywki wyłoniły najlepszych zawodników, którzy wieczorem 17 lipca stoczyli mecze finałowe. Ostatecznie zwycięzcą turnieju został Kamil Hajduk, pokonując Daniela Grzybka 3:2.

Na zakończenie wręczono nagrody i upominki ufundowane przez producenta stołów bilardowych, firmę WIK z Kostkowic oraz środków własnych i Urzędu Gminy w Dębowcu.Tabela wyników:

Zajęte miejsce Imię i nazwisko Kwalifikacje
1 Kamil Hajduk K
2 Daniel Grzybek K
3 Bolesław Ciemała K
4 Tadeusz Heba K
5 Piotr Ciemała K
6 Ewa Nowakowska K
7 Mirosław Gajdacz K
8 Mateusz Tomczyk K
Krzysztof Glajc -
Krystyna Brychcy -
Elżbieta Heba -
Aneta Gawlas -
Agnieszka Glajc -