W sobotę 5-go czerwca 2010 roku Stowarzyszenie Organizacji Społecznych „INICJATYWA” w Ogrodzonej zorganizowało dla mieszkańców gminy Dębowiec, a w szczególności dla mieszkańców Ogrodzonej „IV RODZINNY RAJD ROWEROWY TURYSTYCZNO KRAJOZNAWCZY” pod hasłem: „BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE”.

W tym roku pogoda płatała figle, ale jak to mówią, do trzech razy sztuka i w końcu udało się. Ilość uczestników oraz pogoda, mile zaskoczyła. Uzbierało się aż 30-tu amatorów czynnego wypoczynku. Zgodnie z hasłem tej imprezy, na starcie każdy uczestnik rajdu otrzymał kamizelki, a dzieci dodatkowo inne gadżety odblaskowe przydatne do bezpiecznej podróży nie tylko rowerem. Najmłodszy uczestnik otrzymał kask rowerowy. Dzięki uprzejmości jednego sponsora dzieci otrzymały jednorazowe aparaty fotograficzne. Trasa wiodła z Ogrodzonej przez Bażanowice i Dzięgielów do Lesznej do pasieki Pana Gajdacza. Tam na półmetku trasy uczestnicy rajdu zostali poczęstowani kiełbasą z grilla, kawą, herbatą i innymi napojami chłodzącymi. Powrót był Czeską stroną wzdłuż granicy przez Kojkowice do Puńcowa i przez Dzięgielów, Bażanowie do Ogrodzonej. Trasa liczyła około 30 kilometrów.

Całe przedsięwzięcie mogło się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Dębowiec, za co  Stowarzyszenie oraz uczestnicy rajdu serdecznie dziękują. Zdaniem uczestników wycieczki, impreza była udana i już zapowiedzieli uczestnictwo w następnym rajdzie.

Jeszcze tradycyjnie apel dla uczestników rajdu. Niech te kamizelki odblaskowe nie zawisną w szafach na wieszakach. Dla niektórych wydają się śmieszne i nie twarzowe, lecz tym, którym życie jest cenne będą to życie chronić i będą do twarzy. Jestem kierowcą od ponad 30-tu lat i wiem, co znaczy zauważyć rowerzystę czy pieszego w ostatniej chwili.
Pamiętaj! Życie masz jedno!

P.S.
Serdeczne podziękowanie dla Pana Grzegorza za udostępnienie zdjęć z tego rajdu.

Już teraz zapraszamy na Rodzinny Rajd Turystyczno Krajoznawczy, który jeżeli pogoda pozwoli ma się odbyć w niedzielę 20 czerwca. Trasa z Ogrodzonej autokarem do Lesznej. Z Lesznej szlakiem na Małą i Wielką Czantorię. Z Czantorii wyciągiem krzesełkowym do Ustronia Polany i z Ustronia Autokarem do Ogrodzonej. Szczegóły na plakatach.

Prezes Stowarzyszenia
Mirosław Gajdacz