100sp2 czerwca br. miały miejsce obchody 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Karola Śliwki w Ogrodzonej. Po nabożeństwie ekumenicznym odprawionym w tutejszym kościele katolickim,

któremu przewodniczyli proboszcz parafii katolickiej w Ogrodzonej ks. Wiesław Kondziołka, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej ks. Grzegorz Brudny oraz ks. prałat Paweł Grządziel, długoletni proboszcz w Ogrodzonej wszyscy zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i mieszkańcy udali się do sali Środowiskowego Ośrodka Kultury, gdzie odśpiewaniem hymnu państwowego i przemową pani dyrektor Krystyny Hanzlik rozpoczęto część oficjalną obchodów. Po wygłoszonych przemowach zaproszonych gości i wręczeniu kilku zasłużonym przyjaciołom szkoły okolicznościowych Srebrnych Tarcz Szkolnych, wybitych z okazji jubileuszu odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów, nawiązująca do historii szkolnictwa w Ogrodzonej.

Po zakończeniu występów, wszyscy przeszli w korowodzie do budynku szkoły, gdzie zostały przygotowane wystawy, pokaz multimedialny oraz poczęstunek. Dzięki sprzyjającej pogodzie dzieci mogły skorzystać z przygotowanych atrakcji oraz boiska do siatkówki plażowej, które zostało uroczyście otwarte.