Na zdjęciu: Medal jubileuszowy (awers i rewers) wykonany z mosiądzu, uszlachetniony lakierem patynującym i zabezpieczającym. Średnica 4 cm.

W niedzielę 3 września 2023 roku będzie miał miejsce ostatni już termin zwiedzania wystawy „Ogrodzona w starej fotografii”. Serdecznie zapraszamy tych wszystkich z Państwa, którzy do tej pory nie mieli możliwości dotrzeć do nas, a chcieli by zobaczyć przygotowaną przez nas podróż w czasie, ukazującą ewolucję wsi na przestrzeni lat. Archiwalne fotografie, dokumenty oraz opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie tworzą niezwykłą mozaikę historii Ogrodzonej.

Wraz z ostatnim terminem wystawy, odwiedzający mają szansę dokonać pamiątkowego wpisu do Księgi Pamiątkowej, która zostanie odpowiednio oprawiona i zachowana dla potomnych oraz to będzie również ostatnia szansa, aby zamówić limitowany Medal jubileuszowy.

Medal przygotowany z okazji 800-lecia Ogrodzonej to wyjątkowa pamiątka, która pozwoli zatrzymać chwilę w czasie. Wykonany z najwyższą dbałością o szczegóły, przedstawiający charakterystyczne elementy herbu wsi oraz symbolikę związaną z jej historią, medal stanie się wartościowym symbolem przeszłości. To coś więcej niż tylko kawałek metalu – to ukłon w stronę korzeni, które kształtują tożsamość miejscowości.

Projekt matrycy medalu wykonał dla sołectwa Bolesław Ciemała, natomiast dystrybucją zajęła się Sołtys Agnieszka Glajc. Dzięki dofinasowaniu z funduszu sołeckiego w realizację wybicia przez profesjonalną tłocznie, sam medal wraz eleganckim etui można zamówić w cenie kosztu tłoczenia i materiałów 50 złotych.

Na koniec przypominamy – ostatni termin wystawy i możliwość zamówienia medalu: niedziela 3 września 2023 w godzinach 15.00-18.00 w salce Środowiskowego Ośrodka Kultury w Ogrodzonej, ul. Kościelna 10.
Na zdjęciu: Medal jubileuszowy (awers i rewers) wykonany z mosiądzu, uszlachetniony lakierem patynującym i zabezpieczającym. Średnica 4 cm.