DSC 9483W sobotę 5-go maja 2012 roku Stowarzyszenie Organizacji Społecznych „INICJATYWA” w Ogrodzonej zorganizowało dla mieszkańców gminy Dębowiec „V RODZINNY RAJD ROWEROWY TURYSTYCZNO KRAJOZNAWCZY” pod stałym hasłem: „BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE”.

W tym roku pogoda nie zapowiadała się zbyt optymistycznie, jednak sobota mile zaskoczyła, było pogodnie. Ilość uczestników też dopisała. Uzbierało się ok. 30-tu amatorów czynnego wypoczynku. Zgodnie z hasłem tej imprezy, na starcie każdy uczestnik rajdu otrzymał kamizelki, lampki i inne gadżety rowerowe a dzieci dodatkowo naklejki odblaskowe przydatne do bezpiecznej podróży nie tylko rowerem. W formie nagród rozdane zostały trzy kaski rowerowe. Trasa wiodła z Ogrodzonej przez Kostkowie, Dębowiec, Ochaby do Pruchnej. Tam, na półmetku trasy w gospodarstwie agroturystycznym „Wodna Dolina” uczestnicy rajdu zostali poczęstowani kiełbasą, frytkami i napojami chłodzącymi, oraz mieli możliwość skorzystania z łódek, kajaków i rowerów wodnych. Powrót do Ogrodzonej tą samą trasą. Trasa liczyła około 30 kilometrów. Całe przedsięwzięcie mogło się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Dębowiec, za co Stowarzyszenie oraz uczestnicy rajdu serdecznie dziękują. Zdaniem uczestników wycieczki, impreza była udana i już zapowiedzieli uczestnictwo w następnym rajdzie.

Jeszcze tradycyjnie apel dla uczestników rajdu. Otrzymane kamizelki, kaski i lampki rowerowe używajcie podczas każdego wyjazdu rowerem.

Pamiętaj! Życie masz jedno!

P.S. Serdeczne podziękowanie dla Pana Grzegorza za udostępnienie zdjęć z tego rajdu.

Już teraz zapraszamy na II Rodzinny Rajd Turystyczno Krajoznawczy, który jeżeli pogoda pozwoli, odbędzie się w niedzielę 23 czerwca. Tym razem do Wisły Głębce i okolic. Szczegóły będą podane na plakatach i stronach internetowych.

                                                                               Mirosław Gajdacz