Szanowni Państwo, 9 listopada minęło 20 lat od otwarcia naszego Środowiskowego Ośrodka Kultury w Ogrodzonej. Oprócz naszego małego jubileuszu obecny rok jest dla nas czasem dużych zmian w funkcjonowaniu budynku a w szczególności części służącej do organizacji imprez okolicznościowych.
 
Idąc z duchem czasu i zapotrzebowaniem lokalnych mieszkańców postanowiliśmy tą część naszej działalności oddać w doświadczone ręce osób, które od lat zajmują się gastronomią i wniosą świeżość w nasze mury. Dlatego najemcą części naszego budynku została firma cateringowa Restauracja Jagoda oferująca oprócz usług dowozu obiadów kompleksową organizację imprez takich jak: wesela, chrzciny, komunie, konfirmacje, studniówki, bale karnawałowe, wigilie firmowe, konferencje a także stypy oraz inne imprezy okolicznościowe. Dodatkowo z dużym prawdopodobieństwem w 2023 roku zostanie otwarty również lokal restauracyjny.
 
Jako Kółko Rolnicze będąc właścicielem budynku ŚOK, dzięki pozyskanym funduszom z tytułu najmu będziemy mogli rozwinąć naszą statutową działalność kulturalną w ramach Środowiskowego Ośrodka Kultury co jest bardzo istotne, gdyż finansujemy się wyłącznie z funduszy własnych oraz pracy członków KR. Przed nami jubileuszowe obchody 800-lecia Ogrodzonej, dlatego też przy współpracy z naszym Sołectwem i innymi organizacjami chcemy godnie brać udział w przygotowaniach do tych wydarzeń.
 
Zarząd Kółka Rolniczego w Ogrodzonej.