turniej bilard5W niedzielny wieczór 22 lipca 2012 roku został rozegrany finał piątej edycji towarzyskiego turnieju bilardowego organizowanego przez Środowiskowy Ośrodek Kultury w Ogrodzonej oraz Centrum Kształcenia na Odległość.

Po trzydniowych emocjonujących rozgrywkach finalistą został Kamil Hajduk pokonując w decydującym meczu Bogusława Ciemała 3:0. Na trzecim miejscu uplasował się Marcin Pieczonka.

W turnieju udział wzięło 15 zawodników. Rozgrywki prowadzone były według oficjalnych przepisów WPA odmiana 8 bil.

Cel turnieju jakim była integracja mieszkańców naszej gminy, a także, poznanie zasad i tajników gry w bilard według oficjalnych przepisów Polskiego Związku Bilardowego został w pełni zrealizowany na co dowodem była bardzo dobra atmosfera panująca wśród uczestników oraz miło spędzony lipcowy weekend.

Na zakończenie dla wszystkich uczestników turnieju wręczono nagrody w postaci kija bilardowego z pokrowcem, akcesoriów, gadżetów, płyt i książek oraz srebrnej biżuterii. Nagrody ufundowali producent stołów bilardowych, firma WIK z Kostkowic oraz zakład Złotnictwo Pieczonka z Cieszyna za co serdecznie dziękuję.

Podziękowania również dla Urzędu Gminy w Dębowcu za sfinansowanie zakupu kijów bilardowych potrzebnych do rozegrania zawodów.

B. Ciemała

Zajęte miejsca:

1    Kamil Hajduk
2    Bogusław Ciemała
3    Marcin Pieczonka
4    Bolesław Ciemała
5    Krzysztof Glajc
6    Daniel Grzybek
7    Radosław Ciemała
      Przemysław Dudys
8    Lesław Guznar
9    Ewa Nowakowska
      Sylwia Maguza
10   Krystyna Ciemała
11   Agnieszka Glajc
12   Krzysztof Tomczyk
      Mateusz Lorek