0DSC01887W sobotni wieczór 9 lipca 2016 roku zostały rozegrane finały siódmej edycji Towarzyskiego Turnieju Bilardowego organizowanego przez Środowiskowy Ośrodek Kultury w Ogrodzonej oraz Kółko Rolnicze w Ogrodzonej.

Tegoroczny turniej został rozegrany w dwóch kategoriach w których łącznie udział wzięło 16-stu zawodników.  W piątkowe popołudnie przeprowadzono mecze w kategorii seniorki, której zwycięzcą została Krystyna Ciemała pokonując w finale Wioletę Palarczyk 2:0. Trzecie miejsce zajęła Ewa Hajduk. Rozrywki w kategorii seniorów odbyły się w sobotę. Po 7 godzinach emocjonujących meczy finalistą został Krzysztof Glajc pokonując w decydującym starciu Bogusława Ciemałę 2:0. Na trzecim miejscu uplasował się Jarosław Palarczyk pokonując w dogrywce Lesława Guznar. Szkolenia z przepisów gry w bilard oraz obsługę sędziowską prowadził Bolesław Ciemała.

Na zakończenie dla wszystkich uczestników turnieju wręczono nagrody w postaci kijów bilardowych, akcesoriów, gadżetów, płyt i książek oraz srebrnej biżuterii dla Pań. Nagrody ufundowali producent stołów bilardowych firma WIK oraz jubiler AVENTI za co serdecznie dziękujemy.
Warunkiem przeprowadzenia turnieju był gruntowny remont stołu bilardowego, który służy w naszym ośrodku już 13 lat. Przez ten okres sukno jak i bandy straciły swoje właściwości umożliwiające poprawne przeprowadzenie meczy. W tym miejscu chcemy podziękować Urzędowi Gminy w Dębowcu za dofinansowanie koniecznego remontu. Dodatkowo nakładem środków finansowych Kółka Rolniczego zakupiliśmy profesjonalne oświetlenie stołu.

Cel turnieju jakim była integracja mieszkańców naszej gminy, a także, poznanie zasad i tajników gry w bilard – odmiana 8 bil według przepisów Polskiego Związku Bilardowego został w pełni zrealizowany na co dowodem była bardzo dobra atmosfera panująca wśród uczestników co przełożyło się na grę fair-play oraz miło spędzony lipcowy weekend.