rajd turystyczny2W sobotę 23-go czerwca Stowarzyszenie Organizacji Społecznych „INICJATYWA” w Ogrodzonej zorganizowało II Rajd Turystyczno Krajoznawczy.

Tym razem uzbierało się ponad 20-tu amatorów czynnego wypoczynku. O godzinie 8-ej rano przejechaliśmy autokarem z Ogrodzonej do Goleszowa na PKP. Tam pociągiem Kolei Śląskich udaliśmy się do Wisły Centrum. W Wiśle pod opieką przewodnika zwiedziliśmy najciekawsze punkty tego miasta. Z Wisły przewodnik poprowadził grupę malowniczą i widokową trasą przez Groniczek, Gronik, Kozińce na Kubalonkę. Na Kubalonce był czas wolny, aby zregenerować siły, zjeść obiad i skorzystać z różnych atrakcji. Z Kubalonki zeszliśmy do Łabajowa gdzie zwiedziliśmy zabytkowy wiadukt kolejowy z okresu międzywojennego, a później do Głębiec skąd znów pociągiem powróciliśmy do Goleszowa i autokarem do Ogrodzonej. Pogoda nam dopisała i z relacji uczestników wynika, że wycieczka się podobała.  

Całe przedsięwzięcie mogło się odbyć dzięki funduszom naszego Stowarzyszenia i wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Dębowiec oraz GOKSiT w Łączce.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia, a w szczególności naszej Pani przewodnik.

                                                                                                              Mirosław Gajdacz