Szanowni Państwo, w 2019 roku rozpoczęliśmy realizację projektu „Cyfrowe Archiwum Ogrodzonej”, który jest bazą zdigitalizowanych materiałów archiwalnych dotyczących Ogrodzonej i okolic.
Archiwum zawiera fotografie, pocztówki, dokumenty, kroniki, listy, itp., które docelowo będą udostępniane bezpłatnie do celów edukacyjnych regionalistom i wszystkim innym naszym mieszkańcom poszukującym wiedzy o regionie.
 
Dodatkowo Środowiskowy Ośrodek Kultury w Ogrodzonej w ramach działalności kulturalnej Kółka Rolniczego wspólnie z Sołectwem Ogrodzona w roku 2023 otworzy wystawę „Ogrodzona w starej fotografii” do której pozyskane kopie archiwalnych zdjęć zostaną wykorzystane.
W związku z tym zwracamy się z wielką prośbą o udostępnienie i możliwość digitalizacji fotografii i dokumentów związanych z Ogrodzoną, posiadanych w Państwa zbiorach.
Po wykonaniu gotowej kopii udostępnione przez Państwa archiwalia zostaną zwrócone
w nienaruszonym stanie, a w naszym Archiwum zostają kopie cyfrowe tworzące bogatą ikonograficzną bazę wiedzy o historii naszej miejscowości.
 
Jeśli z jakichś powodów mają Państwo obawy o wypożyczenie nam fotografii, wówczas prosimy o samodzielne wykonanie cyfrowej kopii na dowolnym skanerze z ustawioną rozdzielczością 600 dpi w trybie kolor. Prosimy także o nieretuszowanie zdjęć.
 
Wszelkich odpowiedzi na pytania w tym temacie udzielimy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: Bolesław Ciemała 505 916 994, Agnieszka Glajc 506 139 619.
Z góry dziękujemy za współpracę.