DSCF4165Tegoroczna edycja Towarzyskiego Turnieju Bilardowego, organizowanego przez Środowiskowy Ośrodek Kultury w Ogrodzonej została rozegrana po raz pierwszy w trzech kategoriach w których łącznie udział wzięło 16 zawodników.

W piątkowe popołudnie przeprowadzono mecze w kategorii juniorzy (14-17 lat), której zwycięzcą został Kacper Czudek pokonując w finale Weronikę Czudek 2:0. Trzecie miejsce zajął Kuba Boguszewski. Wieczorem tego samego dnia mecze rozegrały panie w kategorii seniorki. W finale Krystyna Ciemała pokonała Agnieszkę Glajc 2:1. Trzecią z kolei była Wioleta Gancarz.

Turniej w kategorii seniorów odbył się w sobotę. Po prawie 7 godzinach emocjonujących rozgrywek finalistą został Bogusław Ciemała pokonując w decydującym meczu Jarosława Palarczyk 2:1.
Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Lorek.

Na zakończenie dla wszystkich uczestników turnieju wręczono nagrody w postaci kijów bilardowych, akcesoriów, gadżetów, płyt i książek oraz srebrnej biżuterii. Nagrody ufundowali producent stołów bilardowych, firma WIK z Kostkowic oraz zakład Złotniczy Pieczonka z Cieszyna za co serdecznie dziękuję.

Cel turnieju jakim była integracja mieszkańców naszej gminy, a także, poznanie zasad
i tajników gry w bilard – odmiana 8 bil według przepisów Polskiego Związku Bilardowego został w pełni zrealizowany na co dowodem była bardzo dobra atmosfera panująca wśród uczestników co przełożyło się na grę fair-play oraz miło spędzony lipcowy weekend.